AHCC- ekstrakt z grzybów pomaga w leczeniu HPV

Według klinicznych badań pilotażowych The University of Texas Health Science Center w Houston (UTHealth) Medical School [1] wyciąg z japońskiego grzyba wydaje się być skuteczny w zwalczaniu wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV).

Wyniki zostały przedstawione na 11. Międzynarodowej Konferencji Towarzystwa Integracyjnej Onkologii w Houston przez głównego badacza Judith A. Smith, profesora nadzwyczajnego w Katedrze Położnictwa, Ginekologii i Nauk Reprodukcyjnych w UTHealth Medical School.

4.0.4

Rysunek 1. Wirus brodawczaka ludzkiego (Human papillomavirus, HPV)

Dziesięć HPV-dodatnich kobiet otrzymywało doustnie ekstrakt AHCC (skorelowany związek aktywnej heksozy) raz dziennie przez okres do sześciu miesięcy. Pięć osiągnęło ujemny wynik testu HPV, u trzech kobiet nastąpiło zwalczanie HPV, z pozostałymi dwiema kobietami kontynuowano badania.

Aktualnie nie ma skutecznego leku lub suplementu do leczenia HPV, który jest powiązany z więcej niż 99 procentami przypadków raka szyjki macicy. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób kilka innych nowotworów jest także związanych z zakażeniem HPV, w tym 95% to rak odbytu, 60% rak jamy ustnej, 65% rak pochwy, 50% rak sromu i 35% rak prącia.

AHCC jest łatwo dostępnym dodatkiem odżywczym, który usprawnia działanie wrodzonego układu odpornościowego. Badania na ludziach wykazały, że AHCC zwiększa liczbę i/lub aktywność komórek NK czyli komórek dendrytycznych i cytokin, które pomagają organizmowi zwalczyć infekcje i blokować wzrost guza.

„Wyniki są bardzo zachęcające,” powiedział Smith. „Udało nam się ustalić, że co najmniej trzymiesięczne leczenie jest już skuteczne, chociaż w niektórych przypadkach należy je przedłużyć do sześciu miesięcy. Ponieważ AHCC jest suplementem diety, nie powodującym skutków ubocznych i nie wymagającym dodatkowych modyfikacji, planujemy przeprowadzić sześciomiesięczne leczenie w badaniach klinicznych II fazy by otrzymać spójny plan działania.”

Smith koncentruje się na bezpiecznym i skutecznym stosowaniu suplementów odżywczych i ziołowych, ponieważ jego prace opierają się głównie na badaniu zdrowia kobiet oraz występujących u nich zmian rakowych.

Więcej informacji na temat postępów badania można znaleźć pod adresem:

http://go.uth.edu/judithresearch

  1. University of Texas Health Science Center at Houston, Deborah Mann Lake
  2. http://www.sciencedaily.com/releases/2014/10/141028122424.htm

Opracowała: Anna Marczewska

Korekta: Maciej Bielak-Wolanin

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*