„Powietrzny” parasol

Chińska firma opracowała „powietrzny” parasol wykorzystujący obieg powietrza tworzący baldachim, który skutecznie uchroni nas przed deszczem. Ten nie wykonany z materiału parasol swoim kształtem przypomina dużą latarkę, którą można nosić w torebce.

„Powietrzny” parasol

 Rys.1 „Powietrzny” parasol, prawa autorskie: Air Umbrella

Głowica parasola posiada wbudowany silnik i wentylator umożliwiający ruch powietrza w górę i w dół tworząc osłonę przed deszczem. Ponadto, istnieje możliwość regulacji wielkości czaszy powietrza, która może być rozszerzona nawet do ponad 0,5 metra średnicy. Pod takim parasolem bez wątpienia znajdą schronienie dwie osoby.

Ten innowacyjny parasol został przetestowany w trudnych warunkach opadowych i wydaje się, że spełnia swoje zadanie. Wyniki testów wskazują, iż czasza powietrza odpycha krople deszczu w odległości do 70 cm. Poza tym, może odbijać słaby wiatr, jednakże nie ochroni nas przed bardzo silnym wiatrem, który może przebić ochronny baldachim.

Obecnie w sprzedaży znajdują się trzy modele „powietrznego” parasola: model A, B i C. Model A posiada 30 cm długości i waży 500 g, a jego czas pracy to około 15 minut. Model B jest dłuższy (50 cm) i cięższy (800 g), ale zapewnia ochronę do 30 min. Model C pracuje również do 30 min, a jego waga wynosi 850 g. Atrakcyjność tego modelu wynika z możliwości wyboru długości parasola w zakresie od 50 do 80 cm.

Firma przyznaje, że czas pracy akumulatora jest stosunkowo krótki. Jednocześnie zamierza przeznaczyć pieniądze pochodzące ze sprzedaży obecnej technologii na  jej ulepszenie. Zmiany będą dotyczyć wyglądu i praktyczności zastosowania „powietrznego” parasola. Prawdopodobnie już 25 września 2015 roku ruszy produkcja nowych parasoli, a już 3 miesiące później będziemy mogli nabyć je w sklepie.

  1. https://www.kickstarter.com/projects/1243275397/air-umbrella
  2. http://www.iflscience.com/technology/air-umbrella-may-revolutionize-dealing-rainy-days

Opracowała: Ilona Sadok

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*