Wybierz temat felietonu, który napisze Ilona! #3

W związku z zainteresowaniem ankietami postanowiliśmy wprowadzić je na stałe. Już dziś czeka Was kolejne głosowanie. Tym razem napisaniem felietonu zajmie się Ilona Sadok. Będziemy pisać felietony na zmianę. Oznacza to, że od 10.01.2016 w każdą niedzielę możecie się spodziewać nowego felietonu i nowej ankiety. Zapraszam do głosowania i śledzenia wyników.

Obraz2 Czytaj dalej

Wybierz temat felietonu, który napiszę! #2

Ankieta z tematami felietonów przyjęła się dość dobrze. Wydaje mi się, że jest to atrakcyjna forma interakcji z czytelnikami, a więc dajemy jej drugą szansę. Jeśli ta również dobrze się przyjmie, zastanowię się nad wprowadzeniem ankiety na stałe i zaangażowaniem innych autorów. Tymczasem zobaczcie następne propozycje tematów.

Żart chemiczny

Czytaj dalej

Wybierz temat felietonu, który napiszę!

Od dłuższego czasu zastanawiam się jaki temat wybrać na następny felieton. Mam w głowie kilka pomysłów, ale nie mogę się zdecydować… Pomyślałem, że w ramach eksperymentu to Wy – czytelnicy zdecydujecie, co mam napisać. Możecie wybrać do dwóch tematów, które najbardziej Wam odpowiadają. Macie czas do północy 18.12.2015. Po tym czasie zamykam głosowanie i zabieram się za pisanie tematu, który uzyska największą ilość głosów. Jeśli będzie duże zainteresowanie taką formą interakcji, zostanie ona wprowadzona na stałe. Zapraszam do głosowania. Zdecyduj, co chcesz przeczytać!

logo_naukowe_duze2 - Kopia

Czytaj dalej

Wracamy do gry!

Wraz z opublikowaniem artykułu „Nanołodzie złożone z… 244 atomów” oficjalnie wracamy do pracy nad stroną. Możecie się codziennie spodziewać nowej dawki informacji naukowych.

Prowadzimy także rekrutację na stanowiska autora oraz korektora. Każdy może nim zostać!

logo_naukowe_duze2 - Kopia

Czytaj dalej

Czy chemię da się lubić?

W związku ze zbliżającym się nieuchronnie I Ogólnopolskim Turniejem All-chemicznym, nasz kolega Łukasz Surma udzielał w Radiu Centrum wywiadu na wspomniany temat. Reporter zaskoczył go pierwszym zadanym pytaniem. Czy chemię da się lubić? Poniżej znajdziecie odpowiedź w postaci fragmentu nagrania. Oprócz tego, dowiecie się jakie tematy będą dominować na sesji plakatowej Turnieju. Który z nich wygra i zostanie opublikowany na stronie? Tego dowiemy się niebawem.

Turniej All-chemiczny

Czytaj dalej

Sprawozdanie z działalności strony oraz TOP 5 artykułów

Strona wiedza.alkahest.umcs.pl zaczęła swoją oficjalną działalność 30.10.2014. Wtedy to pojawiły się na niej dwa pierwsze artykuły – Zniekształcony grafen prototypem elastycznych superkondensatorów oraz Tajemnice chemii kryminalistycznej odkryte dzięki badaniom nad nanocząsteczkami. Od tej pory na stronie znalazło się ponad 160 wpisów, a ich liczba z każdym dniem rośnie. W naszej bazie znajduje się zaś ponad 200 nowych, czekających na publikację, wiadomości z dziedzin takich jak biologia, chemia czy fizyka!

logo_naukowe_duze2 - Kopia

Czytaj dalej

Wiedza honorowym patronem I Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego

Portal „Wiedza – najświeższe wiadomości naukowe” został honorowym patronem I Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego.

Turniej All-chemiczny

Czytaj dalej